Agnese Lāce runā no Saeimas tribīnes

18.06.2024

Agnese Lāce tiek virzīta kultūras ministra amatam

Vērtējot kultūras ministres Agneses Loginas paziņojumu par atkāpšanos no amata, pēc Progresīvie Saeimas frakcijas un valdes balsojuma 17. jūnijā kultūras ministra amatam tika virzīta līdzšinējā Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre – Agnese Lāce. 

Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā. Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem. Šie ir bijuši ilgstoši nerisināti jautājumi, kas beidzot tika ienesti ministrijas dienaskārtībā. Mūsu partija vienmēr ir nākusi ar uzstādījumu mainīt Latvijas politisko kultūru. Atbildību izvērtēšana, atklātība pret pārstāvēto nozari, neturēšanās pie augstiem amatiem par katru cenu — tā bieži vien nav ierastākā prakse, taču tā ir daļa no mūsu politiskajiem principiem. Laikā, kad notiek svarīgs darbs pie 2025. gada budžeta, ir īpaši svarīgi, ka nodrošinām darba nepārtrauktību arī mūsu pārraudzītajā Kultūras ministrijā, Agnese Lāce sevi pierādījusi kā profesionāli, kura skaidri nosprauž mērķus un zina, kā tos sasniegt. Mūsuprāt, šis būs ieguvums visai kultūras nozarei,” uzsver partijas “Progresīvie” frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs.

Kā kritēriji nākamajam ministram tika izvirzīti: pieredze ministrijas darbā, augsta izpratne par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojama reputācija. Agnese bijusi ciešā sazobē ar nozari, iesaistīta darbā stratēģiskās vadības grupās un darbs ministrijā viņai ir labi pazīstams, lai operatīvi to turpinātu.  

Kopš 2023. gada septembra Agnese bijusi Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, kur sevi pierādījusi kā profesionāli, kura skaidri nosprauž mērķus un zina, kā tos sasniegt. 

Viņa ieguvusi maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē, kā arī maģistra grādu socioloģijā ar specializāciju migrācijas studijās Deusto un Osnabrikas universitātē Amsterdamā. Pēc maģistra grāda socioloģijā iegūšanas viņa strādājusi domnīcā PROVIDUS, Sabiedrības integrācijas fondā (SIF), kā arī starptautiskajās organizācijās un koordinējusi bēgļu no Ukrainas uzņemšanu Latvijā

Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties Jaunās Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.