31.07.2023

“Par!/Progresīvie” gaida no konservatīvo partiju bloka mēra amata kandidātu

Progresīvie gaida no Rīgas domes konservatīvo partiju bloka potenciālu mēra amata kandidātu. Tā šodien pēc “Par!/Progresīvo” un Jaunās Vienotības tikšanās paziņoja “Par!/Progresīvo” frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs.

Progresīvie gaidīja, ka jau šodien Jaunā Vienotība nosauks potenciālo mēra amata kandidātu. Taču tas nenotika.

“Politiskā pieredze saka, ka tieši mēra kandidāts nāk klajā ar redzējumu par veicamajiem darbiem un meklē atbalstu frakciju vidū. Tagad viss notiek otrādi. Mēs vēlamies pēc iespējas ātrāk iepazīties ar mēra amata kandidātu, lai konstruktīvi runātu par nepieciešamajām pārmaiņām rīdzinieku labā,” pārliecināts Kossovičs.

Steidzamu darbu vidū ir, piemēram, bērnudārzu rindu mazināšana, dzīvokļu rindu mazināšana,satiksmes mierināšana Rīgas centrā, ārvalstu investīciju palielināšana Rīgā un gatavošanās apkures sezonai.

Vienlaikus “Par!Progresīvie” uzsver, ka Viļņa Ķirša (JV) un Edvarda Ratnieka (NA/LRA) vadītājam konservatīvo frakciju blokam ir tikai 20 balsis. Tāpēc par koalīciju viņiem ir jāvienojas vai nu ar “Par!/Progresīvo” frakciju, vai jāpiesaista citas balsis.

“Ja konservatīvo frakciju bloks tomēr grib vienoties ar “Par!/Progresīvo” frakciju, tad būs jāņem vērā arī mūsu frakcijas viedoklis. Ķirsis un Ratnieks ir pierādījuši, ka kritiskos brīžos viņiem nav problēmu vienoties ar frakcijām “Gods kalpot Rīgai!”, “Saskaņa” un “Latvijas Attīstībai”. Nākamo koalīciju viņi var izveidot arī ar šo frakciju tiešu vai netiešu atbalstu”, pauda “Par!/Progresīvo” frakcijas vadītāja vietniece Justīne Panteļējeva.

Pirmdien notikušajās frakciju sarunās par jaunajiem sadarbības principiem Jaunā Vienotība piedāvāja “Par/Progresīvo” frakcijas pārraudzībā nodot pilsētas attīstības komiteju. Tādējādi “Par!/Progresīvo” pārraudzībā būtu četras no astoņām pašvaldības komitejām.

Kopumā pirmdien notikušās sarunas “Par!/Progresīvie” vērtē kā konstruktīvas un Jaunās Vienotības izteikto piedāvājumu plāno apspriest frakcijas sēdē otrdien 1. augustā.

Progresīvie vēl aizvien uzstāj uz pašvaldības vicemēru skaita samazināšanu, lai Rīgas pārvaldību padarītu daudz caurskatāmāku un efektīvāku.