26.01.2024

Neskaidrības ap Rīgas trūkstošajām pieturvietu nojumēm turpinās

Jau ilgstoši Rīgas iedzīvotājiem nākas samierināties ar faktu, ka 1100 pieturvietās nav uzstādītas nojumes. Pieturvietu nojumes nav uzstādītas aptuveni divās trešdaļās no visām pilsētas sabiedriskā transporta pieturām. Jau trīs gadus Rīgas dome ir centusies organizēt vairākus pieturvietu nojumju iepirkumus, bet tie nav rezultējušies panākumiem, turklāt kārtējais iepirkums 2023. gada decembrī noslēdzās bez rezultāta.

Šī gada 31. janvāri gaidāmajā Rīgas domes sēdē par 2024. gada budžetu paredzēts atvēlēt 3 miljonus eiro, lai  turpmāko trīs gadu laikā iegādātos un uzstādītu jaunas nojumes sabiedriskā transporta pieturvietās. Tas jau būs ceturtais mēģinājums pēc kārtas panākt nojumju uzstādīšanu, un, kamēr tas notiek, nojumju skaits draud sarukt. Iemesls tam ir līguma beigas ar esošo pieturvietu uzstādītāju un apsaimniekotāju. Šī gada augustā termiņš noslēgsies jau kārtējam līgumam, kā rezultātā Rīga paliks vēl bez 240 pieturvietu nojumēm.

Rīga ziemā. Foto: Riga.lv

Līdz šim pieturvietu nojumju iepirkuma jautājumu ir virzījis Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments (iepriekš – Satiksmes departaments) ciešā sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu, kuri izstrādājuši dizaina un tehniskās specifikācijas daļu. Par minētajām nozarēm politisko atbildību nes Vilnis Ķirsis, gan kad vēl bija pilsētas vicemērs, gan tagad.

Alija Turlaja, Progresīvie Rīgas domes deputāte:

“Trīs gadu laikā pilsēta tā arī nav spējusi sagādāt nojumes un iedzīvotāji joprojām mirkst gaidot transportu. Tas nav normāli, un šādos gadījumos politiķiem ir jāuzņemas iniciatīva, nevis jānoskatās, kā vienas un tās pašas kļūdas atkārtojas. Vilnim Ķirsim kā atbildīgajam par satiksmi beidzot jārīkojas un jālabo šī neizdarība.

Rīgas domes “Progresīvie” frakcija aicina Vilni Ķirsi skaidrot, kāpēc trīs gadu laikā nav uzstādītas ne vienas jaunas pieturvietu nojumes un atbildēt iedzīvotājiem, kurā datumā rīdzinieki var gaidīt nojumes visās pieturvietās.

Informāciju sagatavoja Ivars Bandonis
Rīgas domes “Progresīvie” frakcijas referents
+371 288 78 623