14.08.2023

Progresīvie: Rēzeknes pašvaldība nedrīkst upurēt sociāli neaizsargātāko grupu intereses aizbildinoties ar taupību

RĪGA, 2023. gada 11. augustā. Lai risinātu samilzušo finanšu krīzi, Rēzeknes pašvaldība nedrīkst upurēt sociāli neaizsargātāko sabiedrības grupu intereses. Par to pēc taupības pasākumu apstiprināšanas pašvaldībā ziņo Progresīvie.  

10. augustā Rēzeknes dome apstiprināja plānu pašvaldības budžeta problēmu risināšanai. Šajā plānā ir iekļauti vērienīgi taupības pasākumi, skarot gandrīz 60 pašvaldības darbinieku amata vienības. Un pastarpināti arī domes struktūrvienību darbiniekus, kuriem pieaugs darba apjoms, kā arī viņu klientus.  

Piemēram, tiks likvidētas vairākas Sociālā dienesta štata vietas. Tādas kā sociālais aprūpētājs, sociālais audzinātājs, vecākais grāmatvedis un citas. Tāpat tiks optimizēti pedagogi, muzeja un bibliotēku darbinieki.

Līdz ar to Rēzeknes mērs – Aleksandrs Bartaševičs – ir gatavs ziedot un pakļaut vēl lielākam nabadzības riskam visneaizsargātākās sabiedrības grupas. Rodas priekšstats, ka Bartaševičam nerūp visu iedzīvotāju labklājība, tikai to nedaudzo rēzekniešu, kuriem nav nepieciešams pašvaldības atbalsts, jo viņi var visu atļauties paši.

Šie taupības pasākumi tiek ieviesti  laikā, kad Rēzeknē tiek celts jaunais SPA centrs.  Nav arī skaidrs, kurš to apmeklēs. Vai seniori, kas nav tikuši pie sociālā pakalpojuma? Turklāt nav skaidrs, vai kompleksam vispār būs investors. Ja nebūs, tad šī ēka un teritorija būs jāuztur pašvaldības nodokļu maksātājiem. Tas būs papildu sitiens novārgušajam pašvaldības budžetam.

Izvēloties investīciju projektus, esošā domes vadība izvēlas zemas prioritātes izklaides objektus, nevis iedzīvotāju pamatvajadzības, tostarp sociālajā jomā. Vienlaikus daudzbērnu ģimenēm vairs netiks nodrošināta ēdināšana skolā, jaunajām māmiņām uz pusi tiks samazināts bērna piedzimšanas pabalsts. Tas parāda, ka esošajai domes vadībai nerūp Rēzeknes iedzīvotāju labklājība.

Saskaņā ar Pašvaldību likumu domes priekšsēdētājs ir politiski un tiesiski atbildīgs par domes darbu. Pašvaldības finansiālā situācija ir skaidrs pierādījums domes priekšsēdētāja nespējai plānot un īstenot turpmāku valstspilsētas vadību.

Informāciju sagatavoja Iļja Kozins
Partijas “Progresīvie” preses sekretārs
+371 289 87 552.

Foto: Jānis Litavnieks