Kā vēlēt Eiroparlamenta vēlēšanās?

27.05.2024

Kā vēlēt Eiroparlamenta vēlēšanās?

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiek 8. jūnijā. Sagatavo savus dokumentus un informē tuviniekus, par to, kā vēlēt EP vēlēšanās!

Latvija Eiropas Savienības mērogā ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā tiks ievelēti 9 deputāti. Latvijā EP vēlēšanās var balsot tie iedzīvotāji, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai piedalītos vēlēšanās ir nepieciešama Latvijas Republikas pilsoņa pase vai eID karte.

8. jūnijā (vēlēšanu dienā) balsot var jebkurā vēlēšanu iecirknī no pulksten 8.00 līdz 20.00. Atrodi sev tuvāko iecirkni, spiežot šeit.

Bija iespējama arī balsošana iepriekš iecirkņos Latvijā:

  • 3. jūnijs no 8.00 līdz 13.00
  • 6. jūnijs no 16.00 līdz 20.00
  • 7. jūnijs no 13.00 līdz 18.00

Kā vēlēt, ja neesi Latvijas Republikas pilsonis? Citiem ES valstu pilsoņiem, kuri balso Latvijā bija jāiesniedz pieteikums Centrālajai vēlēšanu komisijai par iekļaušanu Latvijas vēlētāju reģistrā. To bija iespējams izdarīt līdz 10. maijam klātienē, pa pastu vai e-pastu, iesniegumu parakstot ar drošu elektronisko parakstu. Pieteikuma veidlapa un informācija atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Ja fiziski pats/-i nespēj balsot vai parakstīties balsotāju sarakstā, Tavā klātbūtnē un pēc taviem norādījumiem to var darīt cita persona, kurai uzticies. Ja veselības stāvokļa dēļ nevari ierasties vēlēšanu iecirknī, balsot vari sevis izvēlētā atrašanās vietā, iepriekš to saskaņojot ar savu vēlēšanu iecirkni. Šie noteikumi attiecas arī uz vēlētāju aprūpētājiem. Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā ir pieejama informācija par vēlēšanu iecirkņu pieejamību vēlētājiem ratiņkrēslā.

Informāciju sagatavoja Sindija Mierture
Komunikācijas speciāliste