28.02.2024

Pēc Rīgas mēram pietuvinātas amatpersonas aizturēšanas Ķirsim jāatkāpjas no amata

Atsaucoties uz šodienas KNAB paziņojumu par Jānim Vaivodam izvirzītājām apsūdzībām, Rīgas domes Progresīvie frakcija uzskata, ka Vilnim Ķirsim ir jāuzņemas politiska atbildība un jāatkāpjas no Rīgas mēra amata.

Mārtiņš Staķis: “Nav pat tik būtiski, par ko aizturēts Vaivods, daudz svarīgāk ir tas, ka aizturēta Viļņa Ķirša uzticības persona. Ķirsis ir ilgstoši piesedzis un aizstāvējis Vaivodu, tāpēc laiks uzņemties atbildību un atkāpties”

Vilnis Ķirsis pēdējo četru gadu laikā uzticējis Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta (ĀMD) pienākumu izpildītājam Jānim Vaivodam vadīt visus nozīmīgākos Rīgas transporta infrastruktūras projektus vairāku simtu miljonu eiro apmērā. Darbs sākts arī pie 210 miljonu eiro ceļu uzturēšanas iepirkuma, Dienvidu tilta ceturtās kārtas projektēšanas, kā arī jau veikti būtiski ceļu infrastruktūras būvdarbi.

Ņemot vēra KNAB izvirzītās apsūdzības J. Vaivodam, Progresīvie aicina Ģenerālprokuratūru un Valsts kontroli veikt pārbaudes minētajā departamentā par J. Vaivoda vadītājiem vērienīgajiem infrastruktūras un ceļu projektiem.

Progresīvie uzskata, ka J. Vaivoda palikšanā amatā, par ko aktīvi iestājās Ķirsis, ir radījusi būtisku un pierādītu kaitējumu domes budžetam, gan sagrāvusi pašvaldības reputāciju, parādot, ka Rīga netiek galā ar korupciju savā degungalā.

Jau 2023. gadā vasarā Rīgas domē pret J.Vaivodu tika uzsākta disciplinārlietas izmeklēšana. V. Ķirsis, kā par satiksmes nozari atbildīgais vicemērs, no pirmās dienas aktīvi aizstāvēja J. Vaivodu gan publiski, gan ar domes balsojumu panāca disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas nomaiņu. Sekojoši J. Vaivods varēja turpināt darbu līdz pat savai aizturēšanai. Toreizējo notikumu rezultātā demisionēja Mārtiņš Staķis, kurš nebija gatavs uzņemties atbildību par J. Vaivoda tālāko darbu un V. Ķirša aktīvo pretdarbību dienesta izmeklēšanai.


Informāciju sagatavoja Ivars Bandonis

Rīgas domes “Progresīvie” frakcijas referents

+371 288 78 623

ivars.bandonis@riga.lv