25.07.2023

Par!/Progresīvie: Rīgā jābūt vienam mēram un vienam vicemēram

Lai Pārmaiņu koalīcija spētu veiksmīgi turpināt darbu, ir jāatsakās no daudzajiem vicemēru amatiem. Turklāt jaunajā pašvaldību likumā vicemēra pilnvaras ir ievērojami ierobežotas.

Lai turpinātu ievērot labus, caurskatāmus pārvaldības principus, Rīgā turpmāk jābūt vienam domes priekšsēdētājam un vienam priekšsēdētāja vietniekam.

“Mums nav nepieciešami četri mēri, kuriem katram ir sava politiskā karaliste – šādu piedāvājumu no koalīcijas partneriem mēs nevaram akceptēt. Turklāt atcerēsimies – jaunais pašvaldību likums paredz, ka domes izpildvara ir nodalīta no lēmējvaras. Līdz ar to mēs nesaprotam, kāpēc mūsu partneri mēģina turēties pie vairākiem vicemēra krēsliem,” pēc tikšanās ar Rīgas domes koalīcijas frakcijām pauda Par!/Progresīvie frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Lai turpmāk novērstu mazo “karaļvalstu” veidošanos Rīgas domē, kur vicemēram ir plašas iespējas ietekmēt kādu politiski pārraudzīto nozari, pilsētā ir jābūt vienam vicemēram, paredz Par!/Progresīvie piedāvājums. Šādā veidā tiktu stiprināta komiteju vadītāju atbildība par savu pārraudzīto nozari. Viena no nozarēm, kurā ir nepieciešamas pārmaiņas, ir tieši satiksme.

Tāpēc partneru vēlme saglabāt vairākus vicemēru krēslus liek uzdot jautājumu par to, kas viņiem rūp vairāk – rīdzinieku intereses vai amati.

Par/Progresīvie ir aicinājuši šonedēļ tikties individuāli ar katru koalīcijas frakciju atsevišķi, lai pārrunātu galvenos darbus, kuri būtu jāpaveic līdz 2025. gada pašvaldību vēlēšanām. Jau trešdien iecerēts tikties ar frakciju “Jaunā Vienotība”, ar kuru plānots runāt par satiksmes un pilsētas attīstības jautājumiem.

Ceturtdien un piektdien uz sarunām ir aicināti deputātu bloks “Kods Rīgai” un frakcija “NA/LRA”.